מעי רגיש/רגיז – סיפור מקרה

ע. אשה צעירה, רזה, נאה ומטופחת באמצע שנות השלושים, נשואה ואמא לילד, אחות במקצועה ונשואה לרופא. הסיבה שהגיע אליי זה הנסיון להקל על בעיה שמציקה לה כבר למעלה מ-12 שנה –  כל בוקר היא מתעוררת באזור השעה 5 ורצה לשירותים לשלשל, כך כל בוקר במשך ה-12 שנה האחרונות ולפעמים גם חמש פעמים בבוקר ובטווח של 3-4 שעות מאז ההשכמה.

בנוסף, בשנים האחרונות החלו להופיע גירויים על העור – בפנים, בידיים ובאזורים מפושטים אחרים, לעיתים אזורים בכפות הידיים מתנפחים ומתמלאים בנוזלים, לאחר מכן ובמשך ימים ארוכים הדבר מתייבש ומגרד, לדבריה הדבר נובע כתוצאה מרגישות לדברי מזון שונים, סיבים אינה יכולה לאכול כלל, אולי אוכל מבושל ומעט עוף או אורז. פנתה לרופאים אך אלה פטרו אותה מעליהם כי אין מה לעשות וכי מה שיש לה זהו מצב של מעי רגיש/רגיז בהתאם לרופא ועליה לנסות להסתגל.

המצב של ע. הביא אותה למצב של חסרים בהרכבי הדם ועל גבול האנמיה, חולשה, עייפות, קושי בריכוז, נירוטיות, פחדים ולמרות התמורות וההישגים בחייה האישיים והמקצועיים.

מיד היה מובן לי כי משהו חבוי מאחורי הביטוי הפיזי של התופעות, לאחר 3 טיפולים שבועיים בדיקור חזרה אליי ע. וסיפרה לי בהתרגשות כי במהלך הסופ”ש האחרון היא היתה בטלטלה רגשית חזקה, זכרונות שנמחקו בתודעתה צפו ועלו , זיכרונות עוצמתיים על עזיבתו של אביה את הבית שמשום מה הודחקו עמוק אי שם…

מאז אותו מאורע חלה תפנית גדולה מאוד בטיפול, אומנם נראה היה באופן זמני כי ישנה החמרה בהתבטאות העורית אך היא מהר מאוד נעלמה, התופעות של השילשולים בבקרים נעלמו אף הם, הרגישויות למזונות שונים התחלפו בתאבון הולך ומתגבר, הליכתה והיציבה שלה הראו ביטחון גדול, החרדות והפחדים התחלפו להם בסיפוק ושמחת חיים.

התגובות סגורות.

Create a website or blog at WordPress.com ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

Call Now Buttonלייעוץ טלפוני ותיאום תורים