שאלות ותשובות

שאלה: למה לצפות בפגישה הראשונה?

תשובה: הפגישה הראשונה נועדה לאבחן נכונה ובצורה מדוייקת אותך ואת הבעיה הרפואית המציקה לך על מנת שנוכל לתת טיפול ממוקד, יעיל ומהיר. על כן יש להצטייד ולהביא איתך כל דבר אשר יכול לעזור באבחון הראשוני כגון: דפי סיכום רפואי, בדיקות דם אחרונות, פרופיל הורמנאלי (בעיקר אצל נשים בגילאי הפוריות), רשימת תרופות ותוספי תזונה ולעיתים ידרש גם יומן תזונה של יומיים שלושה. בפגישה יערך תשאול מקיף, נבדוק דופק ולשון, לחץ דם, נערוך אבחנה פיזית בהתאם לבעיה כאשר בסוף התהליך נבנה ביחד תוכנית טיפול מותאמת ויעילה.

שאלה: האם יערך טיפול בפגישה הראשונה?

תשובה: השאיפה שלי שכן יערך טיפול אך הדבר תלוי במגבלת הזמן, יש לזכור כי הפגישה הראשונה הינה כבת 90 דקות.

שאלה: כיצד עליי להגיע לטיפולים?

תשובה: לא מומלץ לערוך טיפולים על בטן ריקה על כן יש לאכול משהו קטן קודם לכן, במידה ולא הספקתם יש נשנושים בקליניקה לשימושכם, כמו-כן, יש להגיע בבגדים נוחים כאשר ניתן לקפל את השרוולים לפחות לגובה המרפקים או הברכיים, לאפשר לחשוף בטן או גב במידת הצורך, ניתן גם להחליף בגדים בקליניקה או להתכסות בשמיכה נקייה.

לרוב, אין צורך לחשוף אזורים אינטימיים, הדיקור מאפשר טיפול דיסטאלי (רחוק מהאזור הפגוע) ללא צורך בחשיפה שאינה נעימה למטופל.

שאלה: מה קורה במפגש טיפולי?

תשובה: משך פגישת טיפול הוא בין 40-60 דקות בהן נבדוק דופק, לשון נתעדכן מה קרה מאז המפגש הקודם ונצא לטיפול – לרוב נשארים עם המחטים כ-20 דקות וכוסות רוח כ-10 דקות תלוי בטיפול, במידת הצורך נשלב גם טיפולים אחרים כגון: אלקטרו-אקופונקטורה, עיסוי מקומי, גוואשה, מוקסה -חימום מקומי וכדומה.

שאלה: כיצד עליי לנהוג לאחר הטיפול?

תשובה: הטיפול בד”כ משרה אווירה של נינוחות ורגיעה, ההמלצה שלי היא להימנע מספורט מאומץ או מקיום יחסי מין מיד לאחר הטיפול ולחכות מספר שעות או ליום לאחר הטיפול, זה הזמן שלכם למפגש מחודש עם עצמכם נצלו אותו ככל הניתן.

שאלה: כמה טיפולים נדרשים על מנת שהבעיה תיפטר?

תשובה: תלוי בבעיה. צריך להבין שרפואה סינית מייצרת איזון מחודש בגוף המטופל ומלמדת אותו לעבוד אחרת ולכן חשובה העקביות וההתמדה של המטופל להגיע לטיפולים בפערי הזמן שנקבעו על ידי. לרוב במצבים כרוניים יש צורך בלפחות 5 טיפולים עוקבים ורציפים על מנת לראות מגמה ולהסיק לגבי ההמשך, ברוב המקרים השיפור הגדול מגיע לאחר כ-8 עד 10 טיפולים ולעיתים אף יותר ולכן יצרתי את האפשרות לרכוש סדרות טיפול. מתוך הניסיון שלי ההצלחה בטיפול בכאב אקוטי, התקררות, מחלה עונתית וכדומה הוא אפשרי גם בפחות.  יש לזכור כי ברפואה סינית אני מטפל גם בענף וגם בשורש – גם בסימפטום וגם במקור לבעיה.

בטיפול במקרים כרונים יש צורך להתמיד בטיפולי תחזוקה גם לאחר שתופעות הבעיה יעברו.

שאלה: אנחנו מנסים להיכנס להריון ולא מצליחים, מתי הזמן האידאלי להתחיל בטיפולים תומכים ברפואה סינית?

תשובה: ככל שיותר מוקדם יותר טוב, המצב האידאלי הוא להביא את שני בני הזוג לאיזון, למצב בריאותי ונפשי איתן ככל הניתן לפני שמנסים להיקלט להריון, רצוי להתחיל בטיפולים לפחות 3 חודשים טרם הניסיונות הממשיים להיקלט או בטרם התחלתם את טיפולי הפוריות.

שאלה: מה קורה לאחר שנקלטנו להריון, האם מפסיקים את הטיפולים ברפואה סינית? 

תשובה: קודם כל שיהיה בשעה טובה ! ולהיפך! זה הזמן לחזק, לאזן, לשמור על הבריאות, לתמוך בכל שלב בהריון ולטפל בבעיות שעלולות לצוץ בדרך עוד לפני שהן מחמירות, עלינו לזכור כי בזמן ההיריון אנו מנסים להימנע ככל האפשר מלקחת תרופות והדיקור מאפשר לנו לטפל בבעיות בריאותיות באופן טבעי וללא תופעות לוואי לא רצויות ובנוסף אנו נכין את הגוף ללידה , זירוז ו/או היפוך עובר במידת הצורך ובמזל טוב – גם לאחר הלידה.

שמעתי שדיקור אסור בהריון, זה נכון?

תשובה: תלוי במומחיות של המטפל, לא מעט מטפלים ללא הכשרה לטיפול בהריוניות יעדיפו להימנע מטיפול בתקופה זו, בהכשרתי התמחיתי בטיפול וליווי בזמן ההיריון על כל שלביו כולל הכנה ללידה, זירוז לידה ולאחר הלידה.

שאלה: האם דיקור כואב?

תשובה: הדבר מאוד אינדבידואלי – יש מטופלים שלא מרגישים דבר ויש אנשים שחשים מעט, התחושה של הדיקור היא דומה ולא יותר מעקיצת יתוש ולאחריה ישנה תחושת רגיעה, במקרים של חרדת מחטים אני משתמש בשיטות ללא מחטים כפי שאני משתמש בטיפולי ילדים ולאט לאט עוברים למחטים.

שאלה: האם יש לטיפול בדיקור או צמחים תופעות לוואי?

תשובה: בריאות היא תופעת לוואי מבורכת…. במצבים מסוימים ודי נדירים יתכן גרד מקומי, עוררות יתר, עייפות, שטף דם מקומי אך ברובם עוברים מהר וזניחים, לאחר כוסות רוח בד”כ נשארים סימנים על גבי העור אשר עוברים לאחר מספר ימים, לגבי צמחים יש צורך במעקב מולי ולדווח לי על כל שינוי, כל אדם מגיב מעט שונה לצמחים ולמינונים.

שאלה: מאיזה גיל ניתן לבצע טיפול?

תשובה: אין גיל מינימום כמו שאין גיל מקסימום, ניתן לטפל בתינוקות בני יומם ובמבוגרים – לכל קבוצת גיל הדרך הטיפולית והאבחנתית שלו.

שאלה: כיצד מתבצע טיפול בילדים?

תשובה: ילדים הם תזזיתיים יותר, מהירי תגובה וחסרי סבלנות וכך גם הטיפול עצמו. לרוב אשתמש בשיטה ללא מחטים הקרויה שונישין וכן במדבקות וצמחים. בקליניקה אני מחזיק משחקים ועזרים עבור הילדים הקטנים יותר. משך טיפול בילדים הנו כ-30 דקות.

שאלה: האם הטיפולים מוכרים ע”י חברות הביטוח/ביטוח משלים של קופות החולים וכדומה?

תשובה: הקליניקה היא קליניקה פרטית ואני מוכר כמטפל מוסמך ע”י האגודה לרפואה סינית בישראל אשר עבר את מבחני ההסמכה. במידה ויש ברשותכם כיסוי לרפואה משלימה יתכן ויש באפשרותכם לקבל החזר עבור הטיפולים מחברות הביטוח ועל כן עליכם לבדוק זאת מול סוכן הביטוח שלכם.

שאלה: מה ההבדל בין רפואה סינית מסורתית/קלאסית/עתיקה/דיקור יפני, סוג’וק וכו’?

תשובה: לא אמור להיות הבדל בעבור המטופל, אלו שיטות שהמטפל התמחה בהם. מדובר בשיטות וגישות שונות מתוך עולם הרפואה הסינית הדיקור והצמחים, אלו זרמים שהתפתחו במשך השנים והמקור לכולם הוא זהה. בקליניקה שלי אני משלב מתוך מה שמצאתי שבאמת עובד! לא בתאוריה אלא מתוך הפרקטיקה אצלי ואצל המורים שלי.

לקביעת פגישת אבחון ראשונה, ייעוץ ראשוני וזימון תורים

בטלפון:   1-700-55-77-06

Create a website or blog at WordPress.com ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

Call Now Buttonלייעוץ טלפוני ותיאום תורים
%d בלוגרים אהבו את זה: